Skip links

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Sistemleri

Önceden önlem almanın verdiği huzurla işinize devam edin.

Yangın Sistemleri Çözümlerimiz

Hızlı Teklif Alın

Bize Ulaşın

444 8 412

ATASAYAR TEKNOLOJİ

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın söndürme sistemleri, kıymetli cihaz, ekipman ve bilgilerin proses edilerek saklandığı bilgi işlem merkezleri ve bilgi depolanan arşivlerde, kısaca suyun söndürme etkisinin yeterli görülmediği veya su ile reaksiyona girebilecek maddelerin bulunduğu, depolandığı ve üretildiği alanlarda kullanılır. Sabit söndürme sistemleri, uluslararası yönetmelik ve standartlarla belgelenmiş güvenilir teknoloji ve gazlarla, istenildiği takdirde çözüme uygun diğer elektronik algılama ve otomasyon sistemlerine entegre ederek uygulanabilmektedir. Bilgi işlem odaları, arşivler, telekomünikasyon tesisleri, santral odaları, elektrik kontrol ve pano odaları gibi kritik mekan yangın söndürme sistemleri kuruyoruz.

• FE13 Gazlı Söndürme Sistemleri
• Argon Gazlı Söndürme Sistemleri
• CO2 Gazlı Söndürme Sistemleri
• Sprinkler Söndürme Sistemleri
• FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın söndürme sistemleri içerisinde yer alan FM200 gazlı söndürme sistemleri; renksiz ve kokusuz gibi özelliklere sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir.

FM200 yangın söndürme sistemlerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi; yanıcı yüzeyde ve çeşitli ekipmanlarda kalıcı hasar bırakmaması olmaktadır. Su, köpük ya da kimyasal toz içeren yangın söndürme sistemlerinin uygulandığı yüzeylerde fiziksel açıdan ciddi hasarlar açığa çıkmaktadır. Bu problem nedeniyle FM200 gazı geliştirilmiş ve uygulandığı yüzeyde fiziksel hasar bırakmadığı için yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle FM200 gazıyla müdahale edilen alanlarda; yangın sonrasında herhangi bir temizliğe ihtiyaç duyulmaması da, bu sistemin yaygın olarak kullanılmasındaki en önemli etkendir. Elektrikli cihazların yer aldığı alanlarda bile sorun teşkil etmemektedir.