Skip links

X-Ray Bagaj Kontrol ve Metal Algılama Sistemleri

Elektronik Güvenlik Sistemleri

Şirket içi ve dışı iletişiminizi ışık hızında, güvenli ve profesyonel bir şekilde sağlayabiliriz.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Çözümlerimiz

Hızlı Teklif Alın

Bize Ulaşın

444 8 412

ATASAYAR TEKNOLOJİ

X-Ray Bagaj Kontrol ve Metal Algılama Sistemleri

X-Ray Bagaj Kontrol ve Metal Algılama Sistemleri

Havaalanları, gümrük kontrol merkezleri, devlet daireleri, askeri tesisler, hapishaneler ve nükleer enerji santralleri, alışveriş merkezleri ve genel müdürlük binaları başta olmak üzere detaylı kontrol ihtiyacı bulunan alanlarda x-ray ve metal algılama sistemleri öncelikli tercihtir.

Her türlü bagajın (çanta, valiz, koli vb.) içini görüntüleyerek, tehlike oluşturabilecek maddelerin el ve göz kontrolünden daha etkin ve güvenilir olarak fark edilmesini sağlayan X-Ray cihazları, içinden geçirilen organik veya inorganik her cismi, algılayıcıları sayesinde izleme olanağı veriyor. Diğer geçiş kontrol sistemleri ile kombine olarak kullanılabilen X-Ray sistemler detaylı kontrol için tercih ediliyor.

Atasayar metal algılama sistemleri, önceden belirlenen yoğunluktaki tüm metalleri algılayıp, uyarma işlevini yüklenen kontrol ünitelerdir. Seçilen metallerin yoğunluk ve hacmine göre sinyal veren sistemler örneğin, bir silahla karşılaştıklarında sesli ve ışıklı uyarı sinyali verirler.

Korunması istenen alanın girişine yerleştirilen metal detektörü ile en üst noktaya kadar tarama yaparak, kişilerin üzerindeki metalleri algılayan sistem ilk etapta gözle tespit edilemeyen yasaklı cisimleri tespit etmek için etkin bir çözüm sağlıyor.