Skip links

Akıllı Ev Sistemleri Kolaylıkları Nelerdir?

Günlük hayatımızın yoğunluğu ve stresi içerisinde hayatımızı kolaylaştıracak ve bize zaman kazandıracak küçük dokunuşlara ihtiyaç duyabiliyoruz. Tam bu noktada akıllı ev sistemleri evimizin farklı alanları için o alana özel modern ve akıllı cihazlarla entegre çözümler sunuyor. Bu çözümler aydınlatmadan, güvenliğe, ısınmadan temizliğe kadar çok farklı alanlarda olabiliyor. Akıllı teknolojiler ile yönlendirilen beyaz eşyalarınız ve elektrikli diğer cihazlarınız sayesinde üst düzeyde enerji tasarrufu sağlayabilir, açık unutulan cihazlarınızı uzaktan kapatabilirsiniz. Ayrıca kapatmanın yanında farklı cihazların ayarlarını uzaktan kontrol etmek elinizde. Cep telefonunuza kurulan bir uygulama ile evinizi anlık olarak yönetirken evinizle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırıp işinize daha iyi odaklanabilirsiniz.

Akıllı Mutfaklar

Akıllı ev sistemlerine entegre edilebilecek elektrikli eşyaların fazla bulunmasından dolayı mutfaklar bu sistemlere neredeyse tam uyumludur.

  • Buzdolabınızı,
  • Fırınınızı,
  • Ocağınızı,
  • Aspiratörünüzü,
  • Bulaşık makinenizi
  • Mutfağınızda yer alan aydınlatma ünitelerini

uzaktan yönetebilir, çeşitli ayarlarda çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Açık unutulan ocağınızı kapatabileceğiniz gibi soğutucu ayarı yüksek olan buzdolabınızın ayarını düşürebilir, iş çıkışı pişireceğiniz pizza için fırınınızın önceden ısınmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca gaz ve duman sensörleri ile güvenlik önlemi de alınabilmektedir. Yaşanabilecek bu tip olumsuzluklarda alacağınız bildirimlerle sürece müdahale edebilirsiniz.

Uzaktan Kontrol Edilebilir Yaşam Alanları

Evinizin diğer yaşam alanlarına da akıllı sistemler entegre edilebilir. Kombinizi veya klimanızı uzaktan çalıştırıp yaşam alanlarınızın siz gelmeden önce ısınmış/soğumuş olmasını sağlamak, aydınlatma çözümleri ile siz evde bulunmadığınız zamanlarda evcil hayvanlarınızın karanlıkta kalmasını engellemek, akıllı prizlerle enerjinizi yönetirken akıllı musluklarla su baskını gibi olumsuzluklardan korunmak mümkün. Evinizin tamamının perdelerini, camlarını ve panjurlarını istediğiniz yerden açıp kapatabilir, robot süpürgenizin sizin belirlediğiniz zaman dilimlerinde istediğiniz yaşam alanını istediğiniz sürede süpürmesini sağlayabilirsiniz. Gece görüşlü, harekete ve sese duyarlı güvenlik kamerası ve alarm sistemlerini cep telefonunuz ile takip edebilir, oluşabilecek hırsızlık vb. acil durumlarda gerekli birimleri harekete geçirerek müdahale etme olanağı bulabilirsiniz

Akıllı ev sistemlerinin en kullanışlı özelliklerinden birisi zamanlama imkanıdır. Örneğin evinizde kimse yokken pencereleri istediğiniz saat dilimlerinde açıp kapatabilirsiniz. Veya bahçenizi her gün belli saatlerde aydınlatma imkanına erişirsiniz. Buna benzer şekilde evcil hayvanlarınız evdeyken kombinizi gece açılıp sabah kapanacak şekilde ayarlayıp yol arkadaşlarınızı soğuktan koruyabilirsiniz.

INTERRA Akıllı Ev Sistemleri ve Atasayar Teknoloji

Akıllı ev sistemleri kabaca belli standartlara sahip olsa da kişiye ve mekana göre farklı şekillerde tasarlanabilen opsiyonlara sahiptir. Yani sizin talepleriniz ve mekanınızın spesifik özellikleri göz önünde bulundurularak akıllı ev sistemlerinde güncellemeler yapılabildiği gibi istemediğiniz özellikler süreç dışı bırakılabilmektedir. Günümüzde popüler bir pazar haline gelen akıllı ev pazarında pek çok marka bulunmakla birlikte INTERRA Akıllı ev sistemleri sunduğu ev yönetimine tam uyumlu projeler, estetik kaygılar ile tasarlanmış ergonomik çözümler ve piyasa koşullarında sunduğu uygun fiyatlı hizmetlerle bir adım önde. Türkiye genelinde yaygın bir servis ağı bulunan INTERRA Akıllı ev sistemleri size ve ailenize huzurlu ve konforlu bir yaşam ve güven taahhüt ediyor.

INTERRA’nın bayisi ve uygulayıcısı olan Atasayar Teknoloji, ülke geneline sunduğu nitelikli hizmetlerle adından söz ettiriyor. Pek çok alanda sunduğu teknolojik çözümlerle bilinen Atasayar Teknoloji akıllı ev sistemlerinde sahip olduğu deneyimi, Ar-Ge, proje ve saha aşamalarındaki özeni ve bu alanda uzun yılların deneyimine sahip teknik kadrosu ile çözüm ortağınız. Düzce ve İstanbul’daki merkezlerinde hizmet veren Atasayar Teknoloji’ye web sitemizde yer alan iletişim kanalları ile Türkiye’den ve yurt dışından ulaşabilir, nitelikli hizmetlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Atasayar Teknoloji kurumsal olarak 17 yıldır teknolojik hizmetler sunmakta, ulusal ve uluslararası pazarlarda güçlü bir şekilde varlığını sürdürmektedir.